Masaż dźwiękiem mis Tybetańskich.

Dotyk i dźwięk wykorzystywano od dawna w różnych terapiach tzw. Naturalnych. Np. w Tybecie od kilku tysięcy lat w celach leczniczych stosuje się dźwięk specjalnych mis i gongów. Metoda ta została sprowadzona do Europy przez Petera Hessa, który opracował i dostosował do potrzeb ludzi Zachodu terapię dźwiękiem.

Masaż dźwiękiem mis i gongów opiera się na działaniu fali akustycznej, która wpływa na narząd słuchu, ale także pobudza do drgań tkanki całego organizmu.

Podczas masażu misy układane są na ciele i delikatnie pobudzane do drgań co umożliwia bezpośredni odbiór wibracji. Ten rodzaj masażu doskonale sprawdza się w rehabilitacji narządu ruchu, gdyż oddziałuje zarówno na ciało jak i psychikę, wprowadza w stan głębokiego relaksu powodując aktywność układu przywspółczulnego co przyśpiesza regenerację organizmu. Drgania mis wpływają na lepsze ukrwienie i transport płynów ustrojowych, a to sprzyja odbudowie tkanek i eliminacji toksyn. Dzięki dźwiękom mis dochodzi do szybkiego rozluźnienia określonych partii mięśni, lepszego ich ukrwienia, dlatego mięśnie są lepiej odżywione i rozgrzane i podczas rehabilitacji nie sprawiają tyle bólu.

Terapia dźwiękiem mis wykorzystywana jest również w psychoterapii, gdyż ułatwia synchronizację pracy mózgu w rytmach alfa i theta. Synchronizacja na poziomie alfa powoduje osiągnięcie stanu głębokiego relaksu, niwelowanie negatywnych wzorców myślenia, przyjęcia nowych doświadczeń, innego odczuwania i postrzegania własnego ciała. Natomiast synchronizacja niższych częstotliwości powoduje głębokie wyciszenie i aktywację sił samoleczenia organizmu. Masaż ten daje wiele możliwości oddziaływania na człowieka zdrowego i chorego.

Masaż i terapia dźwiękiem mis Tybetańskich wprowadza w stan głębokiego relaksu, uwalnia od stresu:

  • odpręża i reguluje oddech
  • zmniejsza napięcia i usuwa blokady
  • likwiduje lub łagodzi ból
  • aktywizuje siły samouzdrawiające organizmu.
© Antrakt - Studio Masażu, Odnowy i Zdrowia.