Masaż to jedna z najstarszych, najbardziej popularnych i bardzo skutecznych metod terapeutycznych. Jest to zespół manualnych zabiegów, działających na: skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i więzadła stawowe, a także na układ nerwowy, krążenia, wewnątrzwydzielniczy i narządy wewnętrzne.

W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie tą naturalną metodą leczenia. Związane to jest z tym, że masaż może w dość skuteczny sposób uzupełniać się z innymi metodami leczenia, a niekiedy zastępować leczenie farmakologiczne lub chirurgiczne. Często w praktyce masaż stosuje się jako odnowę biologiczną. Aby jednak była ona skuteczna i efektywna, działanie powinno się odbywać na wielu płaszczyznach:

  • biochemicznej (witaminy, odżywki, dieta)
  • pedagogicznej (trening - indywidualizacja, zmienność, elastyczność itp.)
  • psychologicznej (ćwiczenia relaksacyjne)
  • fizjoterapeutycznej (m.in. masaż)

Masaż jest najbardziej popularnym zabiegiem w odnowie biologicznej. Wielokrotnie z całego kompleksu powyższych metod i środków stosuje się jedynie tę formę. Działanie masażu polega głównie na poprawieniu miejscowego krążenia, zwiększeniu sprężystości tkanek, rozluźnieniu mięśni, przeciwdziałaniu bólowi, zwiększeniu dopływu krwi do serca i usprawnieniu krążenia limfatycznego. Masaż wpływa leczniczo na cały organizm człowieka, powoduje odprężenie i zmniejsza napięcie psychiczne, reguluje napięcie mięśniowe, podnosi ogólną odporność organizmu.

Rodzaje Masażu które oferuje Państwu nasze Studio:

© Antrakt - Studio Masażu, Odnowy i Zdrowia.